http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazska-zoo-ma-zpet-uz-ctvrteho-ibise-uprchlika
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Pražská zoo má zpět už čtvrtého ibise-uprchlíka

3.3.2016 06:43 | PRAHA (ČTK)
Z voliéry se vzácní ptáci dostali otvory v ochranné síti, která nevydržela čerstvé nánosy těžkého mokrého sněhu
Z voliéry se vzácní ptáci dostali otvory v ochranné síti, která nevydržela čerstvé nánosy těžkého mokrého sněhu
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Rostislav Stach / Zoo Praha
Do pražské zoologické zahrady se v noci vrátil čtvrtý z 18 ibisů skalních, kteří v úterý uletěli z poškozené voliéry. Informoval o tom ředitel zahrady Miroslav Bobek na svém twitterovém účtu. Ptáka odchyceného na pražské Balabence podle něj přivezl do zoo mladý pár ráno ve 2:15.
 

Z voliéry se vzácní ptáci dostali otvory v ochranné síti, která nevydržela čerstvé nánosy těžkého mokrého sněhu. Dva z nich byli odchyceni ještě v úterý. Třetího ibise našli ve středu lidé u obce Zápy poblíž Brandýsa nad Labem.

Ve volné přírodě patří ibis skalní mezi kriticky ohrožené druhy. Pražská zoo jej chová od roku 1985. Všichni ibisové mají typický dlouhý, mírně dolů ohnutý zobák, který je pro ně velice užitečným nástrojem při obstarávání potravy. Ibis skalní má černé peří, péřový límec a červenou lysou hlavu, také nohy a zobák jsou červené.

tisknout poslat
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist