http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazsti-radni-odvolali-reditele-botanicke-zahrady-vacka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Pražští radní odvolali ředitele botanické zahrady Vacka

29.11.2016 11:04 | PRAHA (ČTK)
Radní hlavního města odvolali z funkce ředitele botanické zahrady v Troji Oldřicha Vacka. Důvod v materiálu, který schválili radní, není uveden. Řízením zahrady byl dočasně pověřen vedoucí sekretariátu zahrady Bohumil Černý. Vacek ve vedení zahrady končí k dnešnímu datu, Praha bude nyní ve výběrovém řízení hledat jeho nástupce. Vacka ČTK řekl, že mu nikdo nesdělil důvod odvolání, ani mu nikdo nedal najevo naspokojenost.
 

Vacka (55) město ve výběrovém řízení vybralo letos v květnu, do funkce nastoupil od 1. června. Radní jej tak odvolali těsně před koncem půlroční zkušební lhůty. Oficiálně důvody vedení města nesdělilo.

"Vzhledem k chování magistrátu to bylo očekávatelné. Zarazil mě ale postup, když mi za celou dobu nebyla sdělena jakákoliv nespokojenost a ani k odvolání mi nesdělili důvod. To mi připadá nefér. Pouze od vás novinářů vím, že jsem prý nenaplnil manažerská očekávání," řekl ČTK Vacek.

V čele zahrady již jednou byl, a to v letech 2003 až 2012. Poté jej nahradila Věra Bidlová, kterou rada v červenci 2015 odvolala kvůli chybám v hospodaření zahrady. Bidlová výtky odmítala.

Podle dokumentu, který schválili radní, by měla být soutěž na nového ředitele vypsána nejpozději do konce února příštího roku. Do nového výběrového řízení se Vacek prý hlásit nebude. "Po zkušenostech se současným magistrátem ani omylem, je to jáma lvová," řekl.

Botanickou zahradu v Troji, která je příspěvkovou organizací hlavního města, ročně navštíví 300 000 návštěvníků. Její provoz loni stál asi 74 milionů korun.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist