http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/roztoky-planuji-rozsireni-cistirny-odpadnich-vod
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Roztoky plánují rozšíření čistírny odpadních vod

9.10.2016 12:25 | ROZTOKY (ČTK)
Roztoky u Prahy plánují rozšíření čistírny odpadních vod. Při přípravě projektu budou spolupracovat i s dalšími obcemi, které jsou na čistírnu také napojené. Stávající zařízení má kapacitu 20 000 ekvivalentních obyvatel, stoupnout by měla na 32 300 obyvatel. ČTK to řekl roztocký radní Martin Štifter. Předběžně jsou náklady odhadnuté na 160 milionů korun, což téměř odpovídá ročnímu rozpočtu města.
 

Kapacita čistírny, kterou zhruba před 15 lety společně nechaly opravit Roztoky, Únětice, Statenice a Suchdol, měla v té době velkou rezervu. Kvůli velkému rozvoji regionu a výstavbě je ale nyní na hranici kapacity. "Zpřísnily se i předpisy," uvedl Štifter. Vyčištěná voda tak musí splňovat přísnější parametry.

Nyní je připravená studie proveditelnosti rozšíření. Další variantou bylo postavení nové čistírny pro roztockou část Žalov. Obce ale zatím plánují i dle nedávno uzavřené dohody, že řešení včetně peněz budou hledat společně. Má to být výhodnější i lepší po ekologické stránce, protože se nebudou muset stavět další čistírny, zatěžovat menší toky a zabírat další půda. Hledá se také nejvýhodnější a nejvhodnější technologie.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Blíž přírodě
Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist