http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rumuni-vysetruji-smrt-medveda-ktery-se-dostal-do-mesta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Rumuni vyšetřují smrt medvěda, který se dostal do města

13.10.2016 16:29 | PRAHA (ČTK)
Rumunská policie začala vyšetřovat smrt medvěda hnědého, který byl zastřelen, když se dostal do města Sibiu v centrální části země. Jak dnes uvedl místní policejní velitel Tiberiu Iulian Ivancea, policisté vyšetřují okolnosti použití zbraně i to, jak se zvířeti do města podařilo proniknout.
 

Medvěd se do oblíbeného turistického města Sibiu dostal ve středu. Zastřelil ho jeden z policistů, když selhal pokus zvíře jen uspat.

Smrt medvěda vyvolala protesty. Někteří tvrdí, že šelma nepředstavovala žádnou hrozbu, uvedla agentura AP.

V Rumunsku žije 5000 až 6000 medvědů.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Blíž přírodě
Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist