http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sluzby-turistum-v-ceskem-a-saskem-svycarsku-se-zlepsi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Služby turistům v Českém a Saském Švýcarsku se zlepší

7.8.2016 10:33 | KRÁSNÁ LÍPA (ČTK)
Opravené informační tabule, nové propagační materiály a netradiční exkurze připraví České a Saské Švýcarsko pro návštěvníky. Peníze z Evropské unie v rámci česko-německého projektu Turistika s výhledem získá i České středohoří na rozvoj Labské cyklostezky. Celkem dá EU na podporu česko-saského cestovního ruchu 1,8 milionu eur, tedy v přepočtu 48,65 milionu korun. ČTK o tom informovala Dana Štefáčková z Českého Švýcarska.
 

Národní park České Švýcarsko na Děčínsku leží u hranice s Německem, která ho odděluje od tamního národního parku Saské Švýcarsko. V posledních letech se počet turistů v nejmladším českém národním parku zvyšuje. "Velice nás těší, že díky programu spolupráce můžeme podniknout další kroky k rozvoji a propojení našich nabídek, jakož i v oblasti udržitelné dopravy," uvedl předseda správní rady obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko Zdeněk Linhart.

Hlavními aktivitami na české straně jsou rozvoj turistických nabídek s využitím šetrné turistické dopravy, nové propagační materiály, zatraktivnění webové prezentace, vzájemně koordinované marketingové kampaně, oprava a údržba informačních tabulí a ukazatelů nebo odborné turistické exkurze.

Dotaci využijí v Sasku na marketingovou kampaň v německých velkoměstech. "Již více jak deset let spolupracujeme úspěšně s naším českým partnerem. Těší nás tedy, že tato spolupráce dostane nový impulz," uvedl předseda Svazu cestovního ruchu Saského Švýcarska Klaus Brähmig.

Destinační agentura České středohoří chce peníze investovat do rozvoje Labské cyklostezky. "Velice rádi využijeme zkušenosti německé strany, kde se podařilo tuto stezku etablovat jako jednu z nejoblíbenějších dálkových tras," uvedl Jan Szánto z agentury. Cyklisté se dočkají nových odpočívadel a ukazatelů a uskuteční se také reklamní kampaň.

Jednou ze 45 zastávek na trase oblíbené stezky podél Labe jsou Lovosice na Litoměřicku. "Ze zahraničních turistů Lovosice nejčastěji navštěvují Němci, ale přijely třeba dvě Italky, které přilákalo České středohoří na cyklistické výlety," uvedla Pavla Pošvová, pracovnice lovosického informačního střediska.

Labskou stezku v Ústeckém kraji využilo loni zhruba 150.000 cyklistů, bruslařů a pěších turistů. Celá stezka od Severního moře přes Labské pískovce až po Polabí měří 1270 kilometrů. V Ústeckém kraji je jí 96 kilometrů.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist