http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/soud-se-zacne-zabyvat-zalobou-ostravana-kvuli-znecisteni-ovzdusi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Soud se začne zabývat žalobou Ostravana kvůli znečištění ovzduší

16.11.2016 03:05 | PRAHA (ČTK)
Soud dnes začne projednávat žalobu Ostravana Vladimíra Burdy, který požaduje po ministerstvu životního prostředí odškodnění kvůli nadlimitnímu znečištění ovzduší.
Soud dnes začne projednávat žalobu Ostravana Vladimíra Burdy, který požaduje po ministerstvu životního prostředí odškodnění kvůli nadlimitnímu znečištění ovzduší.
Foto | st4nd3l / Flickr
Soud dnes začne projednávat žalobu Ostravana Vladimíra Burdy, který požaduje po ministerstvu životního prostředí odškodnění kvůli nadlimitnímu znečištění ovzduší. Muž žije se svou rodinou v městském obvodu Radvanice/Bartovice, který se umisťuje v čele tabulky obcí s největším počtem dní s překročeným imisním limitem. Po ministerstvu se domáhá finančního odškodnění za nesprávný úřední postup a nečinnost.
 

Ministerstvo podle svého dřívějšího vyjádření považuje kvalitu ovzduší v Moravskoslezském kraji a jeho řešení za svou prioritu, na zlepšení proudí peníze z evropských fondů i z národních zdrojů. Jako příklad uvádí zvýhodnění kraje v dotačním programu Nová zelená úsporám nebo dotacích na výměnu starých kotlů za nové ekologické.

Za nesprávný úřední postup a nezákonný zásah do práv lidí, kterých se nadlimitní znečištění ovzduší týká, označil dlouhodobou nečinnost úřadů už dříve Krajský soud v Ostravě i Nejvyšší správní soud. Poškození proto mají podle Burdova advokáta právo domáhat se náhrady.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist