http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stredocesky-kraj-ukoncil-prijimani-zadosti-o-dotaci-na-novy-kotel
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Středočeský kraj ukončil přijímání žádostí o dotaci na nový kotel

29.6.2016 13:21 | PRAHA (ČTK)
Středočeský kraj ukončil přijímání žádostí o dotaci na nový kotel. Zažádalo si zhruba 4500 lidí. ČTK to sdělila mluvčí středočeského hejtmanství Michaela Drobná. Kraj mezi obyvatele rozdělí půl miliardy korun, podmínkou je splnění dotačních podmínek. Středočeský region patří mezi ty s nejhorším ovzduším, výměna kotlů má přispět ke zlepšení jeho kvality.
 

Středočeši mohli o dotace žádat od 15. ledna. Peníze získal kraj od ministerstva životního prostředí. Několik stovek žádostí už krajští radní schválili, zpracování dalších pokračuje. Žadatelé jsou následně informováni o schválení a vyzváni k uzavření smlouvy. Poté dostanou zálohovou platbu 40.000 korun.

"Zbytek peněz bude žadateli vyplacen, až dodá veškeré podklady - fotky odstraněného kotle, potvrzení o likvidaci, účetní doklady, protokol o uvedení kotle do trvalého provozu atd. Na realizaci mají sedm měsíců od podpisu smlouvy o poskytnutí podpory," uvedl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD).

Žadatel může dostat příspěvek maximálně 127 500 korun. Podíl dotace záleží i na typu nového vytápění: 70 procent v případě kotle spalujícího pouze uhlí, 75 procent u pořízení kotle na uhlí a biomasu nebo kotle plynového kondenzačního. Mírně vyšší dotaci dostanou lidé na tepelné čerpadlo nebo na kotel pouze na biomasu. Dalších pět procent navíc mohou obdržet, pokud jsou z obce, která je v seznamu prioritních obcí a měst.

Podle pevně stanovených pravidel dotační výzvy musí Středočeský kraj do roku 2018 vyměnit 3460 kotlů, což se počtem přijatých žádostí podařilo přibližně o tisícovku překonat.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist