http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sumavska-informacni-centra-letos-navstivilo-uz-160-000-lidi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Šumavská informační centra letos navštívilo už 160.000 lidí

10.8.2016 09:16 | VIMPERK (ČTK)
"Podle informací, které máme, turisté informační centra vyhledávají ze stále stejných důvodů. Ptají se na různé trasy, kupují mapy, nebo je zajímá i to, jaké bude počasí. Vzhledem k tomu, že ty důvody jsou shodné jako v minulosti, se dá usoudit, že se na Šumavě pohybuje větší počet lidí," řekl Dvořák
"Podle informací, které máme, turisté informační centra vyhledávají ze stále stejných důvodů. Ptají se na různé trasy, kupují mapy, nebo je zajímá i to, jaké bude počasí. Vzhledem k tomu, že ty důvody jsou shodné jako v minulosti, se dá usoudit, že se na Šumavě pohybuje větší počet lidí," řekl Dvořák
Foto | Kubaj / Flickr.com
Informační centra na Šumavě navštívilo za prvních sedm měsíců letošního roku o 16 pct více lidí než loni ve stejnou dobu. Letos to bylo 160 000 turistů, zatímco před rokem střediska vyhledalo 138 000 osob. Zřejmě to pramení z toho, že stále více lidí tráví dovolené a volný čas v České republice a nemíří do zahraničí, řekl ČTK mluvčí Národního parku Šumava Jan Dvořák.
 

"Podle informací, které máme, turisté informační centra vyhledávají ze stále stejných důvodů. Ptají se na různé trasy, kupují mapy, nebo je zajímá i to, jaké bude počasí. Vzhledem k tomu, že ty důvody jsou shodné jako v minulosti, se dá usoudit, že se na Šumavě pohybuje větší počet lidí," řekl Dvořák.

Tradičně největší nápor zažívá informační středisko v Kvildě na Prachaticku. Jen například za letošní červenec jej navštívilo 22 670 osob. "Právě Kvilda společně s Modravou obecně patří mezi nejvyhledávanější nástupní místa na turistické trasy. Z těchto obcí lidé vyrážejí nejvíce na Prameny Vltavy, Bučinu, dále pak na Rybárnu, Tříjezerní slať. Velmi silně navštěvovaná je také Jezerní slať a Povydří. Podle odhadů je návštěvnost v terénu na Šumavě letos vyšší o 10 až 20 procent," uvedl Dvořák.

Fenoménem se staly také centra pro pozorování jelena a vlka. Ta zahájila provoz loni. Centrum na pozorování jelena se nachází v Kvildě na Prachaticku a v Srní na Klatovsku mohou lidé pozorovat vlka. V součtu obě dvě místa navštívilo letos více než 126 000 lidí. "Přitom jen v červenci se jednalo 57 024 osob," řekl Dvořák.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist