http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/synthesia-dokoncila-modernizaci-teplarny-za-miliardu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Synthesia dokončila modernizaci teplárny za miliardu korun

27.7.2016 12:24 | PARDUBICE (ČTK)
Teplárna podniku Synthesia se dočkala modernizace za miliardu.
Teplárna podniku Synthesia se dočkala modernizace za miliardu.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Synthesia
Společnost Synthesia dokončila první fázi modernizace své podnikové teplárny za téměř miliardu korun. Dosáhne výrazného snížení emisí, zejména oxidů dusíku a síry. Cílem projektu bylo prodloužení životnosti teplárny, která zásobuje energiemi celý průmyslový areál SemtinZone, o minimálně dalších 25 let, uvedl vedoucí odboru marketingu a komunikace společnosti Luboš Kopecký.
 

Modernizace zahrnovala instalaci plynového kotle s novou plynovou přípojkou, fluidního kotle s linkou odsíření, skladovacího a dopravního systému biomasy a rekonstrukci obou komínů teplárny. "Od investice očekáváme snížení emisních hodnot, a to o 57 procent u oxidů síry, o 43 procent u tuhých látek a o 40 procent u oxidů dusíku," uvedl generální ředitel Synthesie Josef Liška. Rekonstrukce a modernizace teplárny také významně zvýší bezpečnost a spolehlivost dodávek energií.

Největší investice v novodobé historii Synthesie se připravovala od roku 2011. První fáze projektu byla úspěšně dokončena a je připravena k závěrečné kolaudaci. Souběžně se již pracuje na druhé etapě, která dokončí výměnu v budoucnu potřebných kotlů teplárny a zajistí plnění ekologických podmínek i po skončení přechodného období snižování emisí. Celý program bude završen rekonstrukcí turbín, předběžně je plánována na období kolem roku 2020.

Synthesia je významným evropským výrobcem chemických látek patřícím do koncernu Agrofert. Výrobní program se člení na tři strategické divize, pigmenty a barviva, nitrocelulóza a organická chemie. Společnost dodává produkty pro výrobu nátěrových hmot a tiskových barev, barviv pro textilní, papírenský a kožedělný průmysl. Dále vyrábí nitrocelulózu, anorganické kyseliny a soli, oxycelulózu a řadu organických chemikálií. Produkce firmy je určena především pro export na vyspělé evropské trhy a do zámoří, kam směřují více než tři čtvrtiny výroby. Synthesia v současnosti zaměstnává více než 1600 pracovníků.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist