http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/tri-pozary-zasahly-americkou-nevadu-guverner-vyhlasil-stav-nouze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Tři požáry zasáhly americkou Nevadu, guvernér vyhlásil stav nouze

15.10.2016 09:30 | CARSON (ČTK)
Trojice ničivých požárů dnes zachvátila okolí města Carson City v americkém státě Nevada, jehož guvernér vyhlásil stav nouze. S ohněm bojují stovky hasičů, napsala agentura AP, podle které jde o "nejnebezpečnější požár".
 

Plameny nezpůsobily vážná zranění, ale zničily 22 domů. Úřady evakuovaly stovky lidí u jezera Tahoe. Kvůli neštěstí bylo dočasně uzavřeno mnoho škol a také hlavní silnice v oblasti. Místní se potýkají s rozsáhlými výpadky proudu.

Oheň se rozhořel poblíž pohoří Sierra Nevada. Podle AP stále ohrožuje stovky staveb v údolí Washoe.

Příčina vzplanutí se vyšetřuje. Podle náčelníka okresní požární ochrany došlo ke vznícení v oblasti, kde počátkem tohoto týdne proběhlo řízené vypalování porostů.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Blíž přírodě
Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist