http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/trump-mezi-clovekem-a-klimatickymi-zmenami-je-urcita-spojitost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Trump: Mezi člověkem a klimatickými změnami je určitá spojitost

23.11.2016 08:42 | NEW YORK (ČTK)
Na otázku, zda se chystá odstoupit od pařížské klimatické dohody, ale Trump jasně  neodpověděl. Nechává si prý otevřené všechny možnosti.
Na otázku, zda se chystá odstoupit od pařížské klimatické dohody, ale Trump jasně neodpověděl. Nechává si prý otevřené všechny možnosti.
Zvolený americký prezident Donald Trump se domnívá, že mezi lidskou činností a změnami globálního klimatu existuje určitá souvislost. Uvedl to v rozhovoru poskytnutém deníku The New York Times. Na otázku, zda se chystá odstoupit od pařížské klimatické dohody, ale jasně neodpověděl. Nechává si prý otevřené všechny možnosti.
 

"Myslím, že je tam nějaká spojitost. Nějaká, něco. Záleží na tom kolik," uvedl Trump na otázku, zda má na klimatické změny vliv i člověk.

Co se týče budoucnosti americké podpory pařížské klimatické dohody, je Trump podle svých slov otevřený všem možnostem. Myslí prý ale na dopady boje proti klimatickým změnám na konkurenceschopnost amerických podniků.

Trump v předvolební kampani tvrdil, že globální oteplování je podvod, který si vymyslela Čína, aby poškodila americké hospodářství. Řekl také, že pařížskou klimatickou dohodu vypoví a že bude podporovat průmyslová odvětví, jako je těžba uhlí, ropy a zemního plynu.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist