http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-litvinova-hori-skladka-komunalniho-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

U Litvínova hoří skládka komunálního odpadu Aktualizováno

11.7.2016 17:28 | LITVÍNOV (ČTK)
U Litvínova na Mostecku od noci hoří skládka komunálního odpadu. Zasahuje 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, řekl mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Milan Rudolf. Požár se už dále nešíří, nebezpečné látky do vzduchu neunikají. Příčinu požáru zatím vyšetřovatelé neznají.
 

U Litvínova na Mostecku hoří od noci skládka komunálního odpadu. Hasiči dostali požár pod kontrolu dnes nad ránem, dohašovat ho budou minimálně do večera. Nebezpečné látky do vzduchu neunikají. Příčinu požáru zatím vyšetřovatelé neznají.

S ohněm od noci bojovalo 11 jednotek dobrovolných i profesionálních hasičů. Hořel zhruba 200 metrů dlouhý úsek skládky. Na dopravu vody hasiči zřídili čerpací stanoviště. Požár hasiči lokalizovali v 5:00. Odpoledne na místě zasahovala podle Rudolfa už jen šest jednotek. "Probíhá dohašování. Těžká technika skládku rozhrnuje, ohniska proléváme vodou a technika je následně zahrnuje zeminou," řekl ČTK Rudolf s tím, že do ovzduší neunikly žádné toxické ani nebezpečné látky. "Skutečně šlo jen o komunální odpad," doplnil Rudolf.

Hasiči zůstanou na místě minimálně do dnešního večera. "Předpokládáme, že večer bychom mohli zásah přerušit a situaci přes noc monitorovat," dodal Rudolf. Proč začala skládka hořet, zatím hasiči nevědí. "Stanovení vyšetřovacích verzí je otázkou několika následujících dnů," řekl Rudolf.

Kvůli požáru se sešla brzy ráno v Litvínově pracovní skupina složená z vedení radnice a vedoucích odborů městského úřadu. "Situaci bude vedení města nadále sledovat a v případě nepříznivého vývoje bude neprodleně informovat občany," uvedla Iva Freieslebenová z litvínovské radnice.

Tereza Malecká
tisknout poslat
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist