http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-c-budejovicich-stoupa-pomer-trideneho-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

V Českých Budějovicích stoupá poměr tříděného odpadu

8.11.2016 08:19 | Č.BUDĚJOVICE (ČTK)
Primátor připomněl, že od roku 2024 se město bude muset připravit na nový systém nakládání s odpady.
Primátor připomněl, že od roku 2024 se město bude muset připravit na nový systém nakládání s odpady.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Českých Budějovicích stoupá poměr tříděného odpadu. Momentálně dosahuje více než 50 procent z celkového směsného odpadu, jehož se ve městě loni nahromadilo více než 33.000 tun. Podle náměstka českobudějovického primátora Petra Podholy (ČSSD) se poměr odpadu určeného k recyklaci každý rok zvedne o jednotky procent. Řekl to na včerejším zasedání městského zastupitelstva, které se zabývalo plánem odpadového hospodářství pro roky 2017 - 2021.
 

Podle nové směrnice Evropské unie by od roku 2024 mělo skončit skládkování směsného odpadu. "Samozřejmě, že zcela nevymizí. Ale to procento odpadu, které bude možno uložit na skládky, bude minimální a dá se říci takřka nulové," uvedl Podhola. Projednávaná koncepce proto směřuje k tomu, aby město bylo na změnu připraveno.

Primátor připomněl, že od roku 2024 se město bude muset připravit na nový systém nakládání s odpady. "České Budějovice budou muset hledat konkrétní nástroje a postupy, jak této směrnici vyhovět. Naším cílem je dělat konkrétní kroky, zcela určitě povedeme jednání s teplárnou, jejímž majoritním vlastníkem je město České Budějovice," uvedl. Právě teplárna by mohla značnou část nevyužitého komunálního odpadu využít jako tuhé alternativní palivo.

Tato možnost je podle něj jen jedna z několika variant, které se nabízí. Město se zatím pro žádnou konkrétní alternativu, jak postupovat od roku 2024, nerozhodlo.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist