http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-jar-zachranili-250-hladovejicich-lvu-z-trofejni-farmy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

V JAR zachránili 250 hladovějících lvů z trofejní farmy

11.7.2016 09:08 | JOHANNESBURG (ČTK)
Ve volné přírodě loví každé dva až tři dny a průměrně sežerou pět až sedm kilo masa denně. Ilustrační foto
Ve volné přírodě loví každé dva až tři dny a průměrně sežerou pět až sedm kilo masa denně. Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Inspektoři Národní společnosti pro předcházení krutosti na zvířatech v Jihoafrické republice zachránili 250 vyhladovělých lvů ze soukromé lovecké farmy, kde byli chováni kvůli bohatým zájemcům jako trofejní zvířata pro odstřel. Informoval o tom list The Times.
 

Na osud lvů na farmě v městečku Alldays v provincii Limpopo upozornil muž, který žije nedaleko. Pořídil fotografie vychrtlých zvířat na farmě a poslal je ochráncům zvířat.

Krmit lvy je nákladná záležitost; ve volné přírodě loví každé dva až tři dny a průměrně sežerou pět až sedm kilo masa denně. Lovecké společnosti za zastřelení lva v JAR účtují v přepočtu více než 600 000 korun.

Farmy v okolí městečka Alldays se už v minulosti staly terčem kritiky za způsob "lovu", při kterém zájemci o trofej střílejí na lvy z terénních aut.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist