http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-okoli-slatinan-lesnici-vytezi-prestarle-stromy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

V okolí Slatiňan lesníci vytěží přestárlé stromy

22.10.2016 01:19 | SLATIŇANY (ČTK)
Lesníci vykácejí hlavně jírovce, lípy, duby, ale i další dřeviny u lesních cest i přímo v lese.
Lesníci vykácejí hlavně jírovce, lípy, duby, ale i další dřeviny u lesních cest i přímo v lese.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Přestárlé stromy v alejích a lesích u Slatiňan a dalších okolních obcí vykácejí dřevorubci. Převážně listnaté stromy začnou těžit koncem října, aby se do nich nestihli nastěhovat zimující netopýři. Informoval o tom lesní správce z Nasavrk František Neznaj z podniku Lesy ČR.
 

Netopýři si v první polovině listopadu hledají úkryty v dutinách stromů a upadají do stavu strnulosti. Staré stromy lesníci vykácejí dřív, aby v nich netopýři nechtěli přezimovat.

Lesníci vykácejí hlavně jírovce, lípy, duby, ale i další dřeviny u lesních cest i přímo v lese. Těžba se uskuteční u Slatiňan, Trpišova, Svídnice, Kochánovic a Licibořic. V okolí muzea Švýcárna, bývalé celní školy a kochánovické střelnice práce potrvají zřejmě celou zimu.

"Budou se kácet různé stromy, hlavně listnaté, důvodem je, že jsou přestárlé a nebezpečné pro návštěvníky lesa," řekl Neznaj.

Lesní správce podotkl, že v době těžby je místo nebezpečné a podle zákona lidé do oblasti nesmějí vstupovat. Řadu z dotčených míst přitom veřejnost hojně navštěvuje. Těžba bude pokračovat i v příštím roce. Do dvou let Lesy ČR některé části alejí obnoví.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist