http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-pardubicich-trvale-klesa-mnozstvi-odpadu-konciciho-na-skladce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

V Pardubicích trvale klesá množství odpadu končícího na skládce

8.10.2016 11:13 | PARDUBICE (ČTK)
Množství separovaného odpadu, konkrétně plastů, skla a papíru, se zvýšilo z 2369 tun v roce 2008 na 2945 tun v loňském roce. Kromě toho město zajišťuje také oddělený sběr dalších odpadů, například nebezpečného nebo elektroodpadu a textilu, což v údajích není zahrnuto
Množství separovaného odpadu, konkrétně plastů, skla a papíru, se zvýšilo z 2369 tun v roce 2008 na 2945 tun v loňském roce. Kromě toho město zajišťuje také oddělený sběr dalších odpadů, například nebezpečného nebo elektroodpadu a textilu, což v údajích není zahrnuto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Množství zbytkového komunálního odpadu v Pardubicích se postupně snižuje. Z 20 731 tun v roce 2008 jeho produkce klesla na 15 328 tun v roce 2015. Oproti tomu postupně roste množství separovaných odpadů včetně biologicky rozložitelných. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytl pardubický magistrát.
 

"Díky třídění se snižuje objem zbytkových odpadů, které končí na skládce. Malá část z nich také slouží jako alternativní palivo," řekl ČTK Roman Slach z odboru životního prostředí pardubické radnice.

Množství separovaného odpadu, konkrétně plastů, skla a papíru, se zvýšilo z 2369 tun v roce 2008 na 2945 tun v loňském roce. Slach upozornil na to, že kromě toho město zajišťuje také oddělený sběr dalších odpadů, například nebezpečného nebo elektroodpadu a textilu, což v údajích není zahrnuto.

Sběr bioodpadu, který se na úbytku komunálního odpadu stále více podílí, začal v Pardubicích již v roce 2007. Lidé mohou odkládat zelený odpad ze zahrad do kontejnerů a sběrných nádob, za něž platí 300 korun ročně, což je třetina skutečných nákladů na likvidaci. Do projektu bylo na konci letošního srpna zapojeno 2538 účastníků včetně 37 mateřských a základních škol.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist