http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-roudnici-dnes-unikl-do-pudy-cyklohexanol-zasahuji-hasici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

V Roudnici unikl do půdy cyklohexanol, zasahovali hasiči

25.11.2016 12:39 | ROUDNICE N. L. (ČTK)
Asi 20 litrů chemikálie cyklohexanol uniklo v pátek dopoledne do půdy v areálu soukromé firmy v části Roudnici nad Labem Podlusky. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.
 

Cyklohexanol, který se používá jako rozpouštědlo, unikl nejprve do kabelové šachty, následně se dostal do půdy. Cyklohexanol není karcinogenní a patří jen k slabým jedům.

"Podle řidiče cisterny, který připravoval cisternu na vymývání, uniklo po otevření kohoutu asi 20 litrů látky. Hasiči místo úniku vytyčili páskou a kabelovou šachtu odvětrávají pomocí přetlakové ventilace," řekl ČTK Marvan. Informace o úniku už dostala i Česká inspekce životního prostředí.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist