http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-troji-se-narodilo-snehobile-mlade-guerezy-plastikove
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

V Troji se narodilo sněhobílé mládě guerézy pláštíkové

14.8.2016 16:04 | PRAHA (ČTK)
V pražské zoologické zahradě přišlo v sobotu na svět mládě guerézy pláštíkové. Malý africký primát, jehož mláďata svou sněhobílou kudrnatou srstí připomínají beránky, se narodil samici Lucii. Návštěvníci mohou nový přírůstek vidět v expozici ve spodní části areálu, informovala trojská zoologická zahrada.
 

Třináctiletá Lucie je zkušenou matkou, která odchovala už několik mláďat. "Matka svého potomka hned po porodu pečlivě očistila a nakrmila," uvedla mluvčí zoo Jana Myslivečková. O čerstvě narozeného potomka se u gueréz kromě matek běžně starají i další členové rodiny, a tak ho samice krátce po porodu půjčila i starším sourozencům.

Guerézy pláštíkové jsou černě zbarvené stromové opice, pro něž je typická "pláštěnka" z dlouhých bílých chlupů. Mláďata se jim však rodí čistě bílá. V divočině jsou guerézy převážně listožravé, a tak si na listí pochutnávají i v zoo.

Pražská zahrada začala guerézy pláštíkové chovat v roce 1969. V současnosti v Troji žije devět těchto primátů a nový přírůstek se jim narodí zhruba jednou do roka.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist