http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-trojske-botanicke-zahrade-bude-od-podzimu-novy-vyukovy-altan
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

V trojské Botanické zahradě bude od podzimu nový výukový altán

5.7.2016 10:40 | PRAHA (ČTK)
V trojské Botanické zahradě v Praze vzniká altán, který bude návštěvníkům sloužit jako posluchárna, přednášková síň a příležitostně jako čajovna. Od podzimu se v něm budou moci schovat před nepřízní počasí. Součástí projektu je i nové sociální zázemí, které nahradí nevyhovující mobilní toalety, řekl ČTK staronový ředitel Oldřich Vacek, který zahradu vede od června. Práce neomezí provoz v zahradě.
 

Dřevěný altán vznikne v části areálu nazývaném ornamentální zahrada. Jednoduchá stavba, kterou doplní markýza a venkovní terasy, bude provázána s expozicí písečné duny. Samostatnou expozicí rostlin bude i zelená střecha. Součástí projektu je vybudování splaškové a dešťové kanalizace, vodovodní přípojky a rozvodů elektřiny. Předpokládané náklady jsou 7,5 milionu korun.

Více než pětašedesátihektarovou zahradu, která je příspěvkovou organizací Prahy, vloni navštívilo rekordních 320.000 návštěvníků. V roce 2014 jich do zahrady přišlo o 20.000 méně. Podle schváleného rozpočtu organizace letos za provoz zaplatí skoro 74 milionů korun.

tisknout poslat
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist