http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-dvorske-zoo-se-vylihlo-19-mladat-jedovate-zmije-rohate
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Ve dvorské zoo se vylíhlo 19 mláďat jedovaté zmije rohaté

8.9.2016 12:35 | DVŮR KRÁLOVÉ N.L. (ČTK)
Samice nakladla 19 vajec, která chovatelé přesunuli do inkubátoru, v němž byly 50 dní
Samice nakladla 19 vajec, která chovatelé přesunuli do inkubátoru, v němž byly 50 dní
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Zoo Dvůr Králové
V Zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem se vylíhlo 19 mláďat jedovaté zmije rohaté. Jde o první mláďata hadů z expozice nazvané Jedovatá Afrika, která byla otevřená na jaře 2014. ČTK to dnes sdělila mluvčí zoo Andrea Jiroušová.
 

Mláďata zmije měří zhruba 12 centimetrů a zatím jsou v zázemí expozice. "Očekáváme, že háďata během několika dní svléknou starou pokožku a poté začnou přijímat potravu. To bude pro nás signál, že je můžeme přesunout do odchovny, kde je budou moct návštěvníci vidět každý den," uvedl zoolog Pavel Moucha.

Samice nakladla 19 vajec, která chovatelé přesunuli do inkubátoru, v němž byly 50 dní. "Ze všech se vylíhla živá mláďata. Stoprocentní úspěšnost prvního odchovu v této expozici nás moc potěšila," dodal Moucha. Zmije rohatá, která obývá spíše suché oblasti severní Afriky, je pojmenovaná podle dvou výrůstků nad očima. Uštknutí tímto hadem může být pro člověka smrtelné.

V expozici Jedovatá Afrika jsou ve speciálně upravených teráriích kromě zmijí umístěné také různé druhy kober či mamb. Například letos v lednu zahrada získala samce jednoho z nejjedovatějších hadů světa mamby černé.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist