http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-stredoceskem-kraji-pribude-osm-novych-prirodnich-pamatek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Ve Středočeském kraji přibude osm nových přírodních památek

7.10.2016 07:14 | PRAHA (ČTK)
Ve středních Čechách bude osm nových přírodních památek. Tři chráněná území přibudou na Nymbursku, po jednom pak na Příbramsku, Kolínsku, Kutnohorsku, Benešovsku a v okrese Praha-východ. Rozhodla o tom Rada Středočeského kraje. ČTK informaci sdělila mluvčí Středočeského kraje Michaela Drobná.
 

Přírodní památky jsou ze zákona menší přírodní s regionálním významem a jsou jednou z kategorií zvláště chráněných území.

"Na území nově vyhlášených chráněných území se vyskytují rostlinná a živočišná společenstva a druhy, které jsou předmětem ochrany evropského společenství," vysvětlil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD).

Jedná se o lokality Kersko, Žehuňsko-Báň a Čihadelské rybníky na Nymbursku. Na Příbramsku bude nově památkou Rybník Starý u Líchov, na Kutnohorsku Nový rybník u Kačiny, na Benešovsku Kališťské louky a mokřady a Louky u rybníka Proudnice na Kolínsku. Na Praze-východ vznikne nová přírodní památka v lokalitě Šáchovec.

Středočeský kraj vyhlásil od roku 2012 přes padesát nových chráněných území. Chce tak zajistit ochranu vzácných živočichů, rostlin a společenstev.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist