http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-znojme-se-chysta-nakup-autobusu-mhd-na-plyn-a-elektrinu-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Ve Znojmě se chystá nákup autobusů MHD na plyn a elektřinu

25.10.2016 10:16 | ZNOJMO (ČTK)
Znojmem by měly v závěru příštího roku jezdit autobusy zajišťující MHD na ekologický pohon. Dopravce ZDS-Psota vypsal soutěž na nákup sedmi autobusů na plyn, dvou elektrobusů a dvou malých autobusů s hybridním pohonem na elektřinu a na plyn. Hodnota zakázky je 78 milionů korun, vyplývá z věstníku veřejných zakázek. Nabídky chce mít dopravce do konce listopadu. Zároveň se plánuje zahájení provozu na dvou dalších linkách.
 

Firma zajišťuje spoje MHD od roku 2010. Už před třemi lety získala od města dotaci na nákup jednoho autobusu na plyn, nyní má jít o zásadní obnovu městských autobusů. I nyní se na nákupu bude podílet město, klíčové je financování z evropských fondů.

Součástí projektu ekologické dopravy je také zavedení dvou nových linek 806 a 807, jejich provoz by zajistily dva malé autobusy. "První linka by vedla od domu s pečovatelskou službou v ulici U Lesíka do Muzea motorismu v Koželužské. Druhá povede také od domu s pečovatelskou službou do Louckého kláštera. Obě linky povedou přes centrum města a budou spojovat některé nové obytné soubory a dalšími významnými lokalitami," uvedl ředitel dopravce Petr Chadim. Po silničním napojení se počítá s prodloužením do lokality Pod svatým Janem, která by byla posléze novým výchozím bodem těchto linek v severní části města.

Dopravce se letos dostal do potíží kvůli stávkové pohotovosti odborů, které od dubna požadovaly vyšší mzdy pro řidiče. Ve čtvrtek by měla být podepsána kolektivní smlouva po půlročním vyjednávání.

V současnosti jezdí Znojmem autobusy na pěti pravidelných linkách, které jsou označené čísly 801 až 805.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist