http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vlada-schvalila-dotace-pro-vcelare-mely-by-byt-vyssi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Vláda schválila dotace pro včelaře, měly by být vyšší

20.7.2016 16:02 | PRAHA (ČTK)
V Česku je podle materiálu přibližně 50 000 zájmových a profesionálních chovatelů včel. Profesionálních, kteří chovají nad 150 včelstev, bylo loni 107
V Česku je podle materiálu přibližně 50 000 zájmových a profesionálních chovatelů včel. Profesionálních, kteří chovají nad 150 včelstev, bylo loni 107
Licence | Volné dílo (public domain)
Včelaři dostanou v následujících třech letech 232 milionů korun dotací. Vyplývá to z materiálu, který schválila vláda. Informoval o tom tiskový odbor vlády. V uplynulých třech letech mohli včelaři získat 195 milionů, rozpočet včelařského programu tak vzroste zhruba o pětinu. Polovina peněz bude z českých zdrojů, zbytek z evropských peněz.
 

V roce 2017 by měli včelaři získat 75 milionů korun, následně se budou částky postupně zvyšovat.

Včelařským programem se stát snaží například podporovat včelařské provozy s více než 20 včelstvy, zvlášť chce podporovat včelaře s velkou produkcí. Ministerstvo by si také přálo, aby se o včelařství více zajímali mladí lidé.

V Česku je podle materiálu přibližně 50 000 zájmových a profesionálních chovatelů včel. Profesionálních, kteří chovají nad 150 včelstev, bylo loni 107. Podle ministerstva by mělo být v ČR ideálně 750 000 včelstev. Loni jich stát evidoval 576 783.

tisknout poslat
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist