http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vosy-pobodaly-v-novem-hrozenkove-na-vsetinsku-pet-deti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Vosy pobodaly v Novém Hrozenkově na Vsetínsku pět dětí

7.9.2016 14:37 | NOVÝ HROZENKOV (ČTK)
Pět dětí pobodaných vosami skončilo dnes před polednem v Novém Hrozenkově na Vsetínsku v péči záchranářů, dvě z nich ve vsetínské nemocnici. Děti, které byly na školním výletě, nešťastnou náhodou rozšláply vosí hnízdo, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.
 

Asi padesátka dětí s učiteli se pohybovala na území Chráněné krajinné oblasti Beskydy u Nového Hrozenkova v lokalitě Brodské. Vosy z rozšlápnutého hnízda na celou skupinu zaútočily a několik dětí a učitelů pobodaly. "U pěti dětí se po větším množství bodnutí projevily silné reakce, které si vyžádaly zásah záchranářů," uvedl Netopil.

Dodal, že tři z dětí byly následně ošetřeny ve zdravotním středisku v Novém Hrozenkově, dvě děti museli záchranáři transportovat do vsetínské nemocnice. Se svážením zraněných z hůře přístupného terénu před příjezdem hasičů pomáhali místní občané. Hasiči na místo vypravili několik terénních vozidel a pomohli záchranářům s naložením dětí do sanitek.

Podle Netopila v posledních týdnech ve Zlínském kraji přibylo výjezdů hasičů k likvidaci rojů bodavého hmyzu. "V měsíci srpnu vyjeli hasiči k 41 zásahům a od začátku září zasahovali už sedmnáctkrát. Všechny předchozí události, při kterých hasiči zasahovali, se obešly bez přímého napadení nebo zranění osob," dodal Netopil.

Přes letní prázdniny hasiči k rojům vos, včel či sršní vyjížděli celkem sedmašedesátkrát. Loňské léto bylo v tomto ohledu kvůli přetrvávajícímu tropickému počasí mnohem náročnější, hasiči ve Zlínském kraji totiž těchto zásahů zaznamenali 221.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist