http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vystava-o-americe-zavede-navstevniky-na-palubu-kolumbovy-lodi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Výstava o Americe zavede návštěvníky na palubu Kolumbovy lodi

24.10.2015 12:55 | BRNO (ČTK)
Kromě objevitele Kryštofa Kolumba výstava představuje další osobnosti spjaté s průzkumem a dobýváním Nového světa. Je mezi nimi třeba Amerigo Vespucci
Kromě objevitele Kryštofa Kolumba výstava představuje další osobnosti spjaté s průzkumem a dobýváním Nového světa. Je mezi nimi třeba Amerigo Vespucci
Licence | Volné dílo (public domain)
Na palubu lodi Kryštofa Kolumba i do mayského města zavede návštěvníky nová výstava Moravského zemského muzea v pavilonu Anthropos. Expozice nazvaná Země na obzoru je vhodná zvláště pro rodiny s dětmi. Představuje hravou a zábavnou formou kulturu předkolumbovské Ameriky, stejně jako cesty proslulých objevitelů a dobyvatelů Nového světa.
 

"Výstava seznamuje návštěvníka s řadou zajímavých národů, jakými byli Mayové, Olmékové či Toltékové, ale také s kulturami z oblasti centrálních And," popsala náměstkyně ředitele muzea Eva Pánková.

Údiv mohou vzbudit astronomické a matematické znalosti indiánů, jejich architektura, duchovní svět, ale také řemeslné a umělecké dovednosti. Díky animacím si lidé prohlédnou některá mayská města, maysko-toltécký komplex Chichén Itzá se slavnou pyramidou a další stavby.

Kromě objevitele Kryštofa Kolumba výstava představuje další osobnosti spjaté s průzkumem, ale také kořistnickým dobýváním Nového světa. Jsou mezi nimi třeba Amerigo Vespucci, Hernán Cortés a Francisco Pizarro. Expozice dokonce umožňuje procházku po palubě modelu Kolumbovy lodi Santa Maria.

Výstavu tvoří zápůjčky z Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, ukázky ze zoologických a entomologických sbírek Moravského zemského muzea a také klenoty ze soukromých kolekcí. Vůbec poprvé se v Česku představují artefakty kultury Muisků.


tisknout poslat
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist