http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zdiby-u-prahy-planuji-v-nedavno-zakoupenem-lese-vznik-lesoparku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Zdiby u Prahy plánují v nedávno zakoupeném lese vznik lesoparku

10.10.2016 14:36 | ZDIBY (ČTK)
Zdiby u Prahy v nedávno zakoupeném lese v lokalitě Zlatý kopec plánují vznik lesoparku. Obec les koupila od soukromé společnosti v létě, aby zabránila jeho vytěžení. Nyní chystá jeho vyčištění a vybudování rekreačních prvků. K jejich podobě se budou ještě vyjadřovat obyvatelé obce, návrhy budou zveřejněny i na sobotní brigádě, kdy se budou mimo jiné z lesa odstraňovat odpadky. ČTK to dnes řekl místostarosta Zdib Jiří Žáček.
 

Kultivace lesa bude postupná. "Chtěli bychom získávat dotace," uvedl místostarosta. Za les obec zaplatila přes 400.000 korun, další úpravy budou stát minimálně opět stovky tisíc korun. V plánu je například i venkovní tělocvična, dětské hřiště i úprava hřiště na volejbal. Místo se bude jmenovat Na Čihadle, což je návrat k historickému názvu.

Prvním krokem je vyčištění černé skládky, která je v lese už několik let. Počítá se i prořezáním stromů tak, aby byl les bezpečný. Vyřezat bude nutné i nálety, aby byl dobře prostupný. Les už má úředně změněný status z lesa určeného k těžbě na les zvláštního určení, tedy okrasný a sloužící lidem. Obec při plánovaní spolupracuje i s majiteli okolních částí lesa a dalších pozemků, kteří podle místostarosty se záměry souhlasí.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Blíž přírodě
Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist