http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zimbabwe-neobvini-americkeho-zubare-ze-zabiti-lva-cecila
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Zimbabwe neobviní amerického zubaře ze zabití lva Cecila

12.10.2015 16:42 | HARARE (ČTK)
Lev Cecil, ikona zimbabwského národního parku Hwange se smečkou v listopadu roku 2012. V červenci 2015 byl zastřelen americkým zubařem Walterem Palmerem.
Lev Cecil, ikona zimbabwského národního parku Hwange se smečkou v listopadu roku 2012. V červenci 2015 byl zastřelen americkým zubařem Walterem Palmerem.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zimbabwe neobviní amerického zubaře ze zabití neslavnějšího zimbabwského lva Cecila. Američan Walter Palmer měl totiž pro lov vyřízená veškerá důležitá povolení. Oznámila to dnes zimbabwská ministryně životního prostředí Oppah Muchinguriová-Kashiriová. Ještě během léta přitom Zimbabwe žádalo Spojené státy, aby Palmera vydaly k trestnímu stíhání.
 

"Oslovili jsme policii a úřad generálního prokurátora a ukázalo se, že Palmer přijel do Zimbabwe, neboť měl veškeré doklady v pořádku," citovala agentura Reuters ministryni.

Ještě na konci července přitom Muchinguriová-Kashiriová o Palmerovi na tiskové konferenci hovořila jako o "zahraničním pytlákovi". Jak tehdy uvedla, zaplatil si za nelegální lov a měl by být za to v Zimbabwe souzen. Zubař podle ní ze země rychle zmizel zpět do USA, aby ho nebylo možné zadržet. "Podle dosavadního vyšetřování byla celá ta pytlácká aféra dobře připravena a financována s cílem uspět," uvedla tehdy ministryně.

Zubař z Minnesoty zabil třináctiletého lva Cecila začátkem července. K činu se doznal, tvrdí ale, že nevěděl, že jedná v rozporu se zákonem. Zabití zvířete tehdy vyvolalo celosvětový poprask a Palmer se stal terčem útoků nejen ze strany rozzlobených uživatelů internetu, mnozí z nich mu dokonce přáli smrt. Ve Spojených státech pak podepsaly tisíce lidí petici vyzývající k tomu, aby byl Palmer do Zimbabwe k trestnímu stíhání vydán.
tisknout poslat
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist