http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-dvur-ma-mlade-kockodana-belonoseho-v-evrope-jich-je-deset
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Zoo Dvůr má mládě kočkodana bělonosého, v Evropě jich je deset

14.9.2016 11:40 | DVŮR KRÁLOVÉ N.L. (ČTK)
V Zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem se narodilo mládě kočkodana bělonosého, které v Evropě chovají jen tři zoologické zahrady. Narozením mláděte ve dvorské zoo počet těchto primátů na starém kontinentě vzrostl na deset. Z toho čtyři jsou ve Dvoře Králové. ČTK to sdělila Simona Jiřičková z dvorské zoo.
 

Skupinu kočkodanů bělonosých dvorská zoo chová od loňského května, kdy získala samce se dvěma samicemi ze zoo v nizozemském Rotterdamu. "Jedná se o chovný pár, jedenáctiletého samce Wangariho a sedmnáctiletou samici Yvette, s dvouletou dcerou jménem Johanka," uvedla Jiřičková.

Mládě se narodilo minulý týden, porod byl bez komplikací. "Matka se o mládě vzorně stará. Podle prvních pozorování to vypadá na samečka," uvedl zoolog Michal Podhrázský. Mládě mohou lidé vidět ve výběhu kočkodanů v pavilonu Ptačí svět.

Kočkodan bělonosý je charakteristický právě bílou srstí v oblasti nosu. Jeho zbarvení je jinak nenápadně tmavé. Kočkodan bělonosý žije ve střední a západní Africe v nížinných tropických deštných lesích, často i na přechodu deštných lesů a savan. Patří mezi méně ohrožené druhy primátů, ačkoli na některých místech je lokálně ohrožen, zejména kvůli ubývání jeho přirozeného prostředí a lovu.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist