http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-v-dilli-vratila-zapujceneho-jaguara-je-moc-tlusty-na-pareni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Zoo v Dillí vrátila zapůjčeného jaguára - pro páření je moc tlustý

12.10.2015 07:34 | DILLÍ (ČTK)
Jaguáři nemají podle odborníků pevně dané období páření a mohou se spářit kdykoli během roku - tedy pokud mají chuť
Jaguáři nemají podle odborníků pevně dané období páření a mohou se spářit kdykoli během roku - tedy pokud mají chuť
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zoologická zahrada v indickém hlavním městě Dillí vrátí dvanáctiletého jaguára, kterého si před rokem půjčila ze zoo v jihoindickém státě Kérala, aby měla partnera pro svou jaguáří samičku. Veškeré plány na mláďata ale zmařil sám samec jménem Salman, který je podle ošetřovatelů příliš žravý, tlustý a líný, aby se pářil.
 

"Naše samička Kalpana se ho snažila svádět, ale on je jednoduše moc líný a na její pokusy nijak nereagoval," řekl agentuře AFP kurátor zoo v Dillí. "Jednoduše řečeno je moc tlustý, aby se pářil, a tak ho pošleme zpátky," dodal s tím, že jaguár denně spořádá zhruba šest kilo buvolího masa.

Jaguáři nemají podle odborníků pevně dané období páření a mohou se spářit kdykoli během roku - tedy pokud mají chuť. Ošetřovatelé v zoo v Dillí uvedli, že Salmana nevážili, ale že je už od pohledu "mnohem těžší" než je běžných 100 kilogramů. A po několika pokusech se vzdali nadějí, že by mohl založit rodinu.

"Je žravější než tygři," svěřil se jeden z frustrovaných ošetřovatelů listu The Indian Express. "Je líný, nenažraný a baví ho jen se cpát a odpočívat," dodal.


tisknout poslat
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist