https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/aetas-praehistorica-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Aetas Praehistorica

3. prosince 2021 (pátek) 10:00 - 11. února 2022 (pátek) 16:00 Praha (Praha 1)
Výstavy a veletrhy

Unikátní umělecká výstava, jejímž hlavním tématem je vědecká reflexe vzniku naší planety Země a života na ní.

Obsáhlá expozice představí v okruzích Zrození Země, Vznik života a Počátek lidstva, konceptuální fotografie Jana Dotřela, který výstavu autorsky připravil společně s kurátorem Josefem Mrvou ml., ale i díla dalších významných umělců, jako například Venuše Evy Eisler, malby Milana Housera, objekty Qubus Design Studia vytvořené z fosilií stromatolitu, ale i kresby významného českého ilustrátora Zdeňka Buriana. Většina z těchto umělců vytváří díla přímo pro výstavu Aetas Praehistorica, nebo mají k tématům astronomie, paleontologie velice blízko. Obsáhlou výstavu doplní také naturálie a kuriozity z unikátní soukromé sbírky, mecenáše a sběratele umění Oldřicha Uttendorfského.

Výstava Aetas Praehistorica (latinsky pravěk), jejímž autorem je Jan Dotřel, je vyústěním jeho dlouhodobého výzkumu. Po projektech tematizujících astronomii (výstava SPACE, Kvalitář 2020) se autor obrací k minulosti Země – ke geologii a paleontologii. Výstavu rozčleňuje do tří geologických epoch: Hadaikum – vznik Země, Archeozoikum – vznik a vývoj života a Kenozoikum – počátek lidstva

Místo konání | Kvalitář, s.r.o., Senovážné nám. 17 110 00 Praha 1

Související odkazy: https://kvalitar.cz/2021/11/09/aetas_praehistorica(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist