https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/clovek-priroda-a-rodina-a-deti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Člověk, příroda a rodina a děti

30. května 2019 (čtvrtek) 20:30 Praha
Přednášky a diskuse
Během poslední jarní přednášky z cyklu „Život a smrt" nahlédnete s Monikou, Zdeňkem a Atapanou do fascinujícího fungování indiánských rodin. Dozvíte se o tom, jak si muž získává ženu nebo i ženy a jak se v mnohoženství manželky jednoho muže k sobě chovají. Nebo o tom, jak a kdo vychovává nebo nevychovává děti. Nebo o tom, zda indiáni znají nevěru a jak se řeší. Nebo o tom, jak se manželství rozvádí a zda znají pojem alimentů. Nebo o tom, co se děje, když manželka či muž zemře.
Rodina je pro indiány přirozený základ společnosti, od kterého se odvíjí vše ostatní, kontinuita jejich života a jejich existence. A protože mají vnitřně zakódovaný smysl pro přežití, vybudovali si složitý systém příbuzenských vztahů, který jim určuje i jejich sexuální vztahy. Během přednášky si povíme, jak tyto rodinné vztahy fungují a proč mají indiáni pro své příbuzné až stovky termínů, zatímco my jich dnes používáme méně než dvacet. Také se podíváme na to, jak společenství indiánů zahrnuje do rodiny své předky a co se děje v případě, pokud jeden z partnerů zemře, a jak poté rodina pokračuje ve fungování. Protože hlavní smysl indiánské rodiny je jen jeden: neustále mít děti a zajistit tak kontinuitu kmene. Bezdětné rodiny neexistují. Děti se vychovávají k absolutní svobodě cestou imitování svých rodičů. Pokud rodiče nelžou, ani děti nemohou ani lhát, neboť nevědí, co lhaní je. Stejně tak nekřičí, nefňukají, nezlobí, protože to nevidí u svých rodičů. Jaké by to bylo, kdybychom se tímto a dalšími indiánskými zákony uměli inspirovat a řídit i my v naší společnosti?
Místo konání | BIO OKO, Františka Křižíka 460/15, Praha 7
Pořádá | Bio Oko, https://www.biooko.net/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist