https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/detsky-etnoklub-aztecke-masky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dětský etnoklub – Aztécké masky

24. března 2018 (sobota) 14:00 Praha
Dílny a workshopy
Objevte s námi mocnou aztéckou říši a vyrobte si vlastní kouzelnou masku.

Středoameričtí Aztékové masky přímo milovali. Zhotovovali jich velké množství a používali je při různých příležitostech – při oslavách, rituálech nebo pohřbech. Jen zřídka se masky nosily přímo na tváři, sloužily spíše jako dekorace nebo jako znázornění určitého božstva. Masky byly považovány za mocné předměty, které část své moci získávaly z materiálu, ze kterého byly vyrobeny. Čím dražší materiál, tím mocnější maska byla.

Za odpoledne si zkusíme vyrobit co možná nejsilnější masku, která ti dá nejvíce moci ze všech, a zároveň si představíme kdysi mocnou říši Aztéků.

Výtvarná dílna je akcí z cyklu dětského Etnoklubu, který probíhá pravidelně jednou měsíčně v Náprstkově muzeu ve výtvarném ateliéru Okénko do světa. Tematicky je navázána na výstavu Indiáni.

Cena: 80 Kč/osoba
Objednávky na kontaktech.
Místo konání | Praha 1. Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, 110 00 Praha 1.
Pořádá | Náprstkovo muzeum, http://www.nm.cz/Naprstkovo-muzeum/ Jana Michaličová Nováková
e-mail: jana_novakova@nm.cz  tel.: 224 497 511  

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist