https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/dozinky-v-pralese
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dožíňky v Pralese

1. září 2018 (sobota) 13:00 - 17:00 Praha
Ostatní
Je po žních a přichází čas naplnit sýpky obilím. Je čas Dožíněk. Jak se zpracovává obilí, tvoří slaměné výrobky, mele mouka či pečou dobroty si mohou vyzkoušet malí i velcí. Nebude chybět slavnostní průvod v dobových kostýmech s cimbálovou muzikou.
Obilí v ekocentru prales je sklizeno, je čas dožíněk. Dožíňkovou oslavu zahájíme průvodem a za veselí a zpěvu odneseme dožíňkový věnec k hospodáři s hospodyní. Připravená stanoviště návštěvníky provedou celým procesem pěstování a zpracování obilí - od přípravy půdy a získávání zrna přes mouku až k chudým plackám potíraným medem a povidly, případně česnekem. Některé práce si můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Mlácení obilí cepy, čištění obilí na historickém fukaru, mletí mouky v ručním mlýnku, pečení obilných placek nad ohněm. Pro zvídavé návštěvníky bude připravena výstava historických nástrojů a předmětů používaných v tradičním zemědělství, jako je ruchadlo, jařmo nebo chomout, a ukázku různých druhů obilovin i slaměných výrobků. Ti zručnější se mohou těšit na slaměnou dílnu, v níž si budou moci ozdoby ze slámy rovnou sami vyrobit. Příjemnou dožíňkovou atmosféru bude povzbuzovat i tradiční cimbálová muzika.
Místo konání | Praha - Kbely Ekocentrum Prales, Mladoboleslavská 953
Pořádá | Lesy hl. m. Prahy, http://www.lhmp.cz Michaela Kubernatová
e-mail: kubernatova@lesy-praha.cz  tel.: 773 776 575  
Související odkazy: http://www.lhmp.cz/eko/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist