https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/festival-pro-colka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Festival pro čolka

16. května 2020 (sobota) 09:00 - 19:00 Zlínský kraj (Kurovický lom)
Festivaly a slavnosti
6. ročník outdoroového festivalu o přírodě v přírodě nabídne 16. května 2020 celodenní nabitý program plný vzdělávání, adrenalinu a také ekologie. Festival se koná v prostředí Kurovického lomu. Tato přírodní památka se nachází mezi obcemi Kurovice a Tlumačov. Jedná se o evropsky významnou lokalitu, která byla zařazena do evropského seznamu soustavy Natura 2000. Vápencový lom je ideálním místem ke koupání a kromě návštěvníků jsou ve vodě k vidění také pestrobarevní kapři koi.
Lom je mimo jiné domovem festivalové hvězdy čolka obecného a čolka velkého. V podvečer si návštěvníci festivalu „vyslechnou koncert“ vzácné kuňky obecné či skokana skřehotavého. „A když dostane užovka obojková (místní predátor) hlad, lze v okolních křovinách zahlédnout zápasy na život a na smrt,“ říkají organizátoři.

Program:

Pokus o přechod lomu na vysokém laně dlouhém 180 m
Lanové aktivity
Lukostřelba
Rafting
Slackline park
Barefoot workshop
Komentovaná prohlídka Kurovického lomu se zoologem Dušanem Trávníčkem
Fauna a flora lomu
Pohled pod hladinu tůní
Ukázka chovu včel a prodej výrobků z včelích produktů
Muzeum odpadu
Beseda s blogerkami Czech Zero Waste o životě bez odpadu
Ukázka řemeslné tvorby
Možnost návštěvy hradu v Kurovicích
Jídlo z lokálních zdrojů
Točené pivo ze Záhlinického pivovaru

Občerstvení: Připravena bude domácí kuchyně z lokálních surovin, vegetariánské i masové pokrmy. V nabídce budou i špekáčky, které je možné si opéct na ohni. Kávu a čaj bude připravovat personál z holešovské kavárny U palet a IQ Food. Kromě domácích limonád bude možné se osvěžit také vychlazeným pivem ze Záhlinického pivovaru.

Praktické informace: Celá akce proběhne v duchu konceptu zero waste. Organizátoři budou vděční, pokud si návštěvníci na festival přinesou vlastní hrnky, sklenice či příbory. Do Kurovického lomu se nejpohodlněji návštěvníci dostanou z obce Tlumačov. Odsud postačí sledovat navigační tabule. Lom se nachází přibližně 2 kilometry od obce. Kola lze uschovat u vstupu do areálu. Parkování je podél příjezdové cesty k lomu. Domácí mazlíčci nemají povolený vstup do areálu.

Více informací na https://www.tokaheya.cz/festival-pro-colka
Místo konání | Kurovický lom, 768 52, Kurovice
Pořádá | Tokaheya - zážitek, dobrodružství a osobnostní rozvoj, https://www.tokaheya.cz/festival-pro-colka
Související odkazy: https://www.facebook.com/events/2762693407135080/

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist