https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/fotograf-festival-2021-pozemstane-ky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Fotograf Festival 2021: Pozemšťané*ky

2. září 2021 (čtvrtek) - 17. října 2021 (neděle) Praha (Praha 1 , Praha 2, Praha 3, Praha 7)
Filmy a videoprojekce

FOTOGRAF FESTIVAL
2. 9.–17. 10. 2021

Srdečně vás zveme na Fotograf festival s pořadovým číslem 11. Zažijte s námi 6 týdnů festivalu po celé Praze!

Domovskou „scénou“ Fotografu Festivalu je Fotograf Gallery v Jungmannově ulici na Praze 1. Expandujeme však i do dalších míst po celé Praze:

Národní zemědělské muzeum
Karlin Studios
Světova 1
VI PER
Národní technická knihovna
Galerie AMU
Galerie Etc.
Display
Galerie Lítost

Kurátorem Fotograf Festivalu je Lukáš Likavčan. Opět se nezaměříme jen na fotografii, ale budeme čerpat také z video artu, konceptuálního umění, designu, nových médií či architektury.
Letošní tématem jsou Pozemšťané / Pozemšťanky (angl. Earthlings). Soustředíme se v něm na zdokumentování klimatické či společenské krize člověkem. Zajímá nás, jak v regionu střední Evropy zobrazovat klimatickou krizi a mluvit o ní mimo slovník současné vědy. Chceme ukázat, jaké nám planeta sama nabízí stopy, perspektivy a komunikační kanály, díky kterým se můžeme stávat pozemšťany a pozemšťankami. Člověk jako kompetentní pozorovatel probíhajících změn v našem bezprostředním okolí, jež není možné pochopit bez širších planetárních souvislostí (např. úbytky vody, ničivé záplavy, erozi půdy, problémy v zemědělství, nesnesitelná letní vedra, lesní kalamity).

Dnes o těchto změnách hovoří především vědci, zástupci úřadů nebo politiky, kteří pro popis probíhajících změn a blížících se katastrof využívají autoritu expertních obrazů. Obrazy, které by se vymykaly vědecké prezentaci, chybějí. Hlasy nás všech pozemšťanů, jichž se tyto změny bezprostředně dotýkají, jsou ve veřejné debatě slyšet buď málo, nebo vůbec.

Hlavním cílem Fotograf Festivalu 2021 je tak nechat tyto hlasy veřejně zaznít a ukázat, jakým způsobem umělci a veřejnost přistupují k tématu klimatických změn.
Téma 11. ročníku jsme nezvolili náhodou. Během roku 2020 vlivem koronaviru došlo k upozadění klimatické krize. Chceme tuto otázku znovu vytáhnout, neboť současná společnost i jednotlivé státy ji budou muset s ohledem na měnící se legislativu stále více zohledňovat.
Ekologie bude prorůstat do všech oblastí festivalu. Nezůstane tak jen zobrazeným předmětem zájmu. Přímo v Praze se Fotograf Festivalu zúčastní umělci, kteří se budou schopni do ČR dostat ekologickou formou (např. vlakem).

Těšit se opět můžete na merch, který bude tvořen nákupem kousků z druhé ruky, neboť výroba nového oblečení představuje pro naši planetu také značnou zátěž.

Místo konání | Jungmannova 7, Praha 1
Pořádá | FOTOGRAF 07 z.s., https://fotografestival.cz/2021/ Tereza Rudolf
e-mail: tereza.rudolf@fotografnet.cz  tel: +420 222 942 334  

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist