https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/hudebni-kromeriz_-zahajovaci-koncert-le-retour-de-la-paix-navrat-miru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hudební Kroměříž_ Zahajovací koncert „Le retour de la Paix“ (Návrat Míru)

12. srpna 2022 (pátek) 19:00 Zlínský kraj (Kroměříž)
Koncerty

12. srpna začíná pátý ročník festivalu klasické hudby Hudební Kroměříž. Celý festival ten den zahájí koncert „Le retour de la Paix“ (Návrat Míru) v 19.00 hodin v Rotundě Květné zahrady.

12. srpna začíná pátý ročník festivalu klasické hudby Hudební Kroměříž. Celý festival ten den zahájí koncert „Le retour de la Paix“ (Návrat Míru) v 19.00 hodin v Rotundě Květné zahrady.

Představí se zde Orchestr Collegium Colloredo, houslisté Tomáš Netopil a Jana Chytilová Anýžová, violoncellista Michal Raitmajer, loutnista Karel Fleischlinger, cembalistka Barbara Maria Willi a sopranistka Markéta Klaudová.

Orchestr Collegium Colloredo se jménem odkazuje na významnou postavu kroměřížských dějin. Antonín Theodor Colloredo-Waldsee byl první arcibiskup olomoucký, později se stal kardinálem. Orchestr tvoří umělci, kteří se věnují interpretaci barokní hudby.

Na programu koncertu jsou mimo jiné skladby z kroměřížského hudebního archivu (Gratiani Bonifatio – Stella Coeli extirpavit, Pietro Andrea Ziani – Sonatae a 3 číslo 2 a Sonatae a 3 číslo 3), v závěru zazní kantáta Le Retour da la Paix od Michela Pignoleta da Montéclair.

Cena vstupného je 280 Kč, pro seniory, studenty a ZTP 230 Kč. Vstupenky jsou v prodeji online na www.academykromeriz.com/festival-hudebni-kromeriz/zahajovaci-koncert-le-retour-de-la-paix-navrat-miru/

Program: Jean-Marie Leclair – Ouverture A dur Gratiani Bonifatio – Stella Coeli extirpavit (Kroměřížský archiv) Jean-François Dandrieu – Sonáta g moll č.3 Op.1. Pietro Andrea Ziani – Sonatae a 3 číslo 2 (Kroměřížský archiv) François Couperin – L’Apothéose de Corelli Velká triová sonáta Pietro Andrea Ziani – Sonatae a 3 číslo 3 (Kroměřížský archiv) Michel Pignolet da Montéclair – Le Retour da la Paix (Kantáta)

Kontakt:

Kateřina Martykánová

PR manažer projektu

tel.:602 576 870

email: martykanova@academykromeriz.com

www.hudebnikromeriz.cz

Místo konání | 767 01 Kroměříž, Květná zahrada - Zámek Kroměříž
Pořádá | Hudební Kroměříž, https://www.academykromeriz.com/festival-hudebni-kromeriz/ Kateřina Martykánová
e-mail: martykanova@academykromeriz.com  tel: 602 576 870  

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist