https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/jarni-cibuloviny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jarní cibuloviny

6. dubna 2019 (sobota) 14:00 - 16:00 Praha
Přednášky a diskuse, Dílny a workshopy, Tábory, výlety a pobytové akce, Ostatní
Procházka botanickou zahradou s odborníkem. O drobných cibulovinách se dá bez nadsázky hovořit jako o prvních poslech jara. Seznámit se s nimi můžete během komentované procházky s kurátorkou Alenou Novákovou.
Mezi první jarní květiny, které se obvykle objevují již v tajícím sněhu, patří drobné cibuloviny. Na suťové skalce rozkvétají nejprve sněženky (Galanthus), talovíny (Eranthis) a šafrány (Crocus), následované sasankami (Anemone blanda) a nízkými cibulovými kosatci (Iris reticulata). Bohaté kvetení slibují i rody, které se často zaměňují, jako je ladoňka (Scilla), ladonička (Chionodoxa), hyacintka (Hyacinthella) a hyacint (Hyacinthus). Bude-li mírná zima, můžeme se při procházce zahradou potěšit i prvními květy řebčíků (Fritillaria) a botanických tulipánů (Tulipa).
Termín je závislý na průběhu zimy!
Místo konání | Botanická zahrada Troja - venkovní expozice - sraz u pokladny v ul. Nádvorní (Jižní část areálu venkovních expozic) Trojská 800/196
Pořádá | Botanická zahrada hl. m. Prahy, https://www.botanicka.cz

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist