https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/konference-voda-zemedelstvi-prumysl-a-pravo-po-roce-1869
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Konference Voda, zemědělství, průmysl a právo po roce 1869

15. listopadu 2019 (pátek) Praha
Konference a semináře
Národní zemědělské muzeum si Vás dovoluje pozvat na interdisciplinární vědeckou konferenci s názvem Voda, zemědělství, průmysl a právo po roce 1869. 150 let rakouského říšského vodního zákona – historické aspekty a aktuální problémy. Konference se koná u příležitosti uplynutí sto padesáti let od přijetí říšského zákona č. 93/1869 ř.z. ze dne 30. května 1869, jenž se týče ustanovení o právě vodním, vyhrazených zákonodárství říšskému. Konference se zaměří na proměny vodního práva a oblastí lidské činnosti upravených jmenovaným říšským zákonem a bude se věnovat tématu vody jako ohroženého přírodního zdroje a vody jako existenční nutnosti pro život a pro trvale udržitelný rozvoj.
Téma proponované konference je koncipováno široce a komplexně. Záměrem organizátorů je, aby odborné setkání nejen přispělo k rekapitulaci současného stavu zpracování problematiky a v rámci historického výzkumu prezentovalo relevantní prameny archivní a muzejní povahy, ale rovněž poskytlo příležitost vnést do stávajícího diskurzu další aspekty a pohledy. Příspěvky by měly ideálně pokrývat období 1869–1975, možné a žádoucí jsou však rovněž časové přesahy.
Konference bude sledovat vývoj vodního zákonodárství v širokých mezioborových souvislostech s poukázáním na aktuální otázky vodního hospodářství a vody a vodních zdrojů jako existenčního tématu pro lidstvo. Pořadatel této konference se bude snažit o důstojné připomenutí významného výročí vzniku moderních vodoprávních předpisů. Organizační výbor konference se těší na Váš zájem a na podnětnou spolupráci.
Místo konání | Praha 7 Národní zemědělské muzeum, s.p.o., Kostelní 1300/44, 170 00 Praha 7
Pořádá | https://www.nzm.cz

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +C export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist