https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/letni-skola-pro-pedagogy-lesnich-ms-a-klubu-2019
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Letní škola pro pedagogy lesních MŠ a klubů 2019

22. července 2019 (pondělí) 18:00 - 26. července 2019 (pátek) 15:00 Praha
Konference a semináře, Festivaly a slavnosti
Jubilejní 10. Letní škola má podtitul “Zlatý věk”. Chceme přitáhnout pozornost k dětství jako k neopakovatelné fázi lidského života, kdy se děje mnoho důležitého: malý člověk si hraje a skrze hru se učí poznávat a milovat lidi a svět. Učí se důvěřovat sobě i lidem. Je to zlatý věk lidského života. Hlavní hosté
Helle Heckmann (DK)
Dánská pedagožka s více než třicetiletou praxí, zakladatelka první lesní waldorfské školky v Kodani. Uvede svou druhou knihu, která se dočká překladu do češtiny - Pět zlatých klíčů. Účastníci se mohou těšit na přednášky, které odhalí, jakých pět zlatých klíčů odemyká šťastné dětství.
Justina Danišová (CZ)
Pracuje ve Vzdělávacím centru TEREZA jako metodik webu ucimesevenku.cz. Spolupracuje na několika projektech jdeteven.cz, lesveskole.cz či badatele.cz a minutyzprirody.cz.
Uvede téma svobodná hra a poodhalí nám tajemství dětské hry. Hrají si děti vždycky stejně? Na zahrádce u babičky i na betonovém plácku mezi paneláky? Co je ta tajemná síla, která vede děti ke hře, ke svobodě?

Kromě těchto dvou hvězd, které budou zářit na letním nebi nad ekocentrem Loutí, bude k zažití mnoho dalšího: dílny na pedagogická témata i praktické řemeslné a metodické skupiny, zpívání, koupání v přehradě, večerní ohně a "bezčasí" ke sdílení a setkávání, výborné vegetariánské jídlo, tržiště (knihy, vybavení do přírody, dárečky)..

Letní škola je pořádána pro pedagogy lesních MŠ a klubů, ale jejich brány jsou otevřeny i všem ostatním!

TIP: Kdo se dříve přihlásí, má větší výběr odpoledních dílen, přihlašuje se totiž předem po uhrazení účasti.

Těšíme se na viděnou!
Místo konání | Loutí 4, Loutí, Rabyně Ekocentrum Loutí
Pořádá | https://www.lesnims.cz

Související odkazy: https://www.lesnims.cz/letni-skola-pro-pedagogy/po(...)

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist