https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/lubomir-peske-satelitni-telemetrie-a-ptaci-migrace-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lubomír Peške: Satelitní telemetrie a ptačí migrace

26. března 2021 (pátek) 17:00 Praha (Praha.)
Přednášky, besedy a diskuse

Milí přátelé. Přijmete srdečné pozvání na přednášku, která se uskuteční od 17 hodin v budově Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7, posluchárna B7 zoologie ve druhém patře přímo proti hlavnímu schodišti.
Elektronická miniaturizace se pozitivně projevila ve vývoji zařízení ke sledování ptačí migrace. Nejmenší současná GPS zařízení váží i jen 7 gramů a některá i méně. Při hranici přidané zátěže okolo 3% se dají sledovat ptáci s váhou zhruba 200 gramů, ale jsou i systémy menší, byť méně přesné, kterými lze sledovat i pěvce velikosti vrabce. Tak jsme se v posledních desetiletích dozvěděli mnoho zajímavého z jejich života včetně fascinujících výkonů při přeletech Sahary, hor nebo Tichého oceánu. V prezentaci ukážeme nejzajímavější současné světové výsledky a i nemalý podíl českých vědců na objevování tohoto úžasného fenoménu.

Místo konání | Budova Přírodovědecké fakulty UK (Viničná 7, Praha 2).
Pořádá | Sisyfos - Český klub skeptiků, https://www.sisyfos.cz/ https://www.facebook.com/events/3150368594976540/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22search_results%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark%22%7D]%7D

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist