https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/lze-delat-evvo-uprostred-sidliste-exkurze-do-ms-ctyrlistek-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lze dělat EVVO uprostřed sídliště? Exkurze do MŠ Čtyřlístek

12. března 2024 (úterý) 14:00 - 18:00 Praha (Praha 13 , Praha 10)
Přednášky, besedy a diskuse, Ostatní, Tábory, výlety a pobytové akce

Exkurze do mateřské školy Čtyřlístek zaměřená na propojování EVVO s polytechnickou výchovou. Školka sídlí v hustě osídleném sídlišti Stodůlky. Jak se školce daří získávat granty a dotace a zahrnovat environmentální výchovu do svých plánů?


ANOTACE:
Seznámíme Vás a ukážeme Vám naši mateřskou školu, kterou neustále více a více směřujeme k EVVO. Využíváme různé granty a dotace a postupně měníme naši zahradu i interiér naší mateřské školy. EVVO propojujeme s fyzikou a fyzikálními pokusy, zároveň se snažíme EVVO propojovat s polytechnickou výchovou (inspirace z Muzea Říčany - Tvořivá hra). Prozradíme i to, co nám nejde nebo s čím si nevíme rady (omezení platnou legislativou).

O MATEŘSKÉ ŠKOLE ČTYŘLÍSTEK:
Proč zrovna mateřská škola Čtyřlístek? Mateřská škola má čtyři třídy a nachází se v Praze 13 nedaleko stanice metra Hůrka. Je obklopena zahradou, která je vybavena herními i environmentálními prvky. Prostory školní zahrady jsou vybavené tak, aby umožňovaly dětem rozmanité pohybové aktivity, hry i zkoumání přírody. Škola má zelenou, interaktivní a venkovní polytechnickou učebnu. Dále má také vlastní skleník, naučnou stezku nebo keramickou pec.

Místo konání | Mateřská škola Čtyřlístek, Mezi Školami 2323 Praha 13 - Stodůlky

Související odkazy: https://toulcuvdvur.cz/akce/lze-delat-evvo-uprostr(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist