https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/madagaskar
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Madagaskar

21. března 2024 (čtvrtek) 17:30 - 19:30 Praha (Praha 7)
Přednášky, besedy a diskuse, Ostatní

Příroda Madagaskaru je po všech stránkách jedinečná. Přednáška je zaměřená na flóru severozápadu ostrova, kam mířila expedice, které se zúčastnili i tři pracovníci BZ HMP.

Seznamuje především s unikátní květenou Národního parku Namoroka, rozkládajícího se na 222 km2, bohatého na širokou škálu ekosystémů zahrnující vápencové škrapy zvané tsingy, savany, suché, opadavé lesy a poměrně četná jezírka. Roste zde na 220 druhů rostlin, z nichž je více než 100 taxonů endemických pro Madagaskar a je typovou lokalitou vzácného Pachypodium ambogense. Další cesta vedla do okolí města Mandritsara s výskytem dalšího druhu chráněného úmluvou Cites v kategorii I, Pachypodium baronii a do pobřežních savan, kde roste kromě Euphorbia guillauminiana mnoho dalších endemických rostlin.

Místo konání | Botanická zahrada, Trojská 800/196 Praha 7, 17100, Vinotéka sv. Kláry

Související odkazy: https://www.botanicka.cz/clanky/akce/prednaskovy-c(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist