https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/mestem-podzimni-prehlidka-filmu-o-doprave-a-urbanismu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Městem: Podzimní přehlídka filmů o dopravě a urbanismu

25. září 2023 (pondělí) 18:00 Praha (Praha 1)
Filmy a videoprojekce

Přehlídku filmů Městem pořádá od roku 2019 spolek AutoMat. Letos se vzhledem 20. výročí fungování spolku tematicky zaměříme na cyklodopravu.
Vstupné zdarma

Předfilm: Přechod
(2022, ČR, 7 min. 55 s., režie T. Plavecká, Česky, anglické titulky)
Před 20 lety na přechodu pro chodce v pražské Čimické ulici přejelo auto muže. Byl to můj táta. Přes ten přechod jsem několik let nemohla chodit. Dnes po něm chodím denně. Krátký poetický experimentální film z místa, které má pro mě zvláštní význam, je nahlédnutím do vztahu s mým otcem.
Bicycle
(2014, VB, 1 hod. 27 min., režie M. B. Clifford, Anglicky, české titulky)
Film držitele ceny BAFTA a nadšeného cyklisty vypráví o cyklistice v zemi, která vynalezla moderní jízdní kolo, o jejím zrodu, úpadku a znovuzrození od viktoriánských počátků až po současnost. Ve filmu se prolíná design kola, sport a doprava prostřednictvím ikonických příběhů. Obsahuje rozhovory s osobnostmi jako Sir Dave Brailsford, Gary Fisher, Chris Boardman, Ned Boulting, a také skvělé archivy, animace a hudbu. Bicycle je vtipná a lyrická úvaha o kole a cyklistice a jejím místě v britské národní mentalitě.

Místo konání | Ústřední knihovna Mariánské náměstí 98/1, Praha 1,Malý sál.
Pořádá | Městská knihovna Praha, https://www.mlp.cz

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist