https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/metropolitni-plan-jak-muzeme-ovlivnit-budoucnost-prahy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Metropolitní plán: Jak můžeme ovlivnit budoucnost Prahy

25. května 2022 (středa) 19:00 Praha (Praha 1)
Přednášky, besedy a diskuse

Praha již téměř 10 let připravuje svůj nový územní plán – dokument, který na desetiletí dopředu určí pravidla toho, jak a kde se bude v Praze do budoucna stavět. Ten současný platí od roku 2000 a je zastaralý. Tzv. Metropolitní plán Prahy přichází se zcela novou metodikou a novými principy regulace. Ty přinášejí také řadu rizik a úskalí. Období do konce června 2022 je přitom zřejmě poslední možností, jak podobu Metropolitního plánu ovlivnit. Diskusní večer pořádaný organizací Arnika představí jeho nejproblematičtější části, a bude se zabývat i tím, proč je dobré se o územní plán města zajímat, jaké změny může přinést v konkrétních čtvrtích, a co mohou Pražané udělat, aby pravidla výstavby ve městě i místech, kde žijí, byla co možná nejpříznivější.

Vstup zdarma.

Místo konání | Městská knihovna v Praze, Mariánské náměstí 98/1 Praha 1, Malý sál.
Pořádá | Městská knihovna v Praze, https://www.mlp.cz
Související odkazy: https://www.mlp.cz/cz/akce/e20746-metropolitni-pla(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist