https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/od-vlastni-zahradky-ke-sprse-na-psa
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

OD VLASTNÍ ZAHRÁDKY KE SPRŠE NA PSA

5. října 2019 (sobota) 14:00 Praha
Přednášky a diskuse, Ostatní
Jak se proměňovala představa o vysněném bydlení po sametové revoluci a jak vypadá tento sen dnes? Uhříněves a okolí nabízí dokonale zachovalý a stále se aktualizující přehled tohoto vývoje. Od čtvrtí rodinných domků s vlastní zahradou přešly postupně developerské firmy k výstavbě výškových budov, které dokázaly mnohem lépe zhodnotit jejich investici. Milníkem byla stavba vícepodlažních domů firmy Skanska za kruhovým objezdem směrem na Říčany. Padly do té doby platné výškové limity a od té doby se každý developer snaží vytěžit limitně výškovou regulaci a Uhříněves se plní dalšími domy, které se již zcela vzdálily charakteru původní zástavby. Zatímco dříve lidé v panelových sídlištích snili o vlastním domku se zahradou v zeleni na okraji Prahy, dnes se stěhují rádi tamtéž do několikapodlažních budov, které jim alespoň umožní na místě k tomu určeném osprchovat psa předtím, než může v malém bytě skočit na gauč.

Společně s městským architektem Jiřím Hejdou a architektkou Linou Procházkovou si projdeme Uhříněvsí jako novodobým skanzenem a ukážeme si na některých konkrétních příkladech, jak se posledních třicet let obtisklo na tváři Uhříněvsi a jejího bezprostředního okolí.

Sraz: so 5.10., 14.00, Úřad MČ Praha 22, Nové nám. 1250/10, P-22
Místo konání | Úřad MČ Praha 22, Nové nám. 1250/10, P-22
Pořádá | Spolek KRUH ve spolupráci s lokálními organizacemi a iniciativami, https://www.denarchitektury.cz

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist