https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/praha-po-obchodnich-centrech-i-oc-palladium
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PRAHA – PO OBCHODNÍCH CENTRECH I (OC PALLADIUM)

5. října 2019 (sobota) 13:00 Praha
Přednášky a diskuse, Ostatní
Obchodní centrum Palladium stojí v rostlé městské struktuře na okraji historického jádra Prahy. Na jeho místě se v 17. století nacházel kapucínský klášter. Klášterní kostel sv. Josefa byl zachován do dnešní doby, zbytek kláštera nahradila kasárna v romantizujícím stylu od vídeňského architekta A. Wolfa. Ta byla roku 1993 zrušena a prodána, přičemž nový majitel od začátku prezentoval svůj záměr využít pozemky k výstavbě obchodního centra. Jeho název, Palladium, znamená posvátný předmět, kterému je připisována ochranná funkce. Pražské Palladium má být záštitou a bezpečným zálivem, ve kterém lidé zakotví nejen svým časem, ale i celým bytím. Spolu s architektkou a urbanistkou Annou Beatou Háblovou se můžete dozvědět, jaké další manipulativní prvky na nás v obchodním centru čekají a v čem se tento projekt nechová vhodně ve vztahu ke městu.

Sraz: so 5.10., 13.00, nám. Republiky 1, P-1
Místo konání | nám. Republiky 1, P-1
Pořádá | Spolek KRUH ve spolupráci s lokálními organizacemi a iniciativami, https://www.denarchitektury.cz

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist