https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/saproxylicke-druhy-hmyzu-a-jejich-mozna-podpora-pece-o-dreviny-ve-prospech-saproxylickeho-hmyzu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Saproxylické druhy hmyzu a jejich možná podpora; péče o dřeviny ve prospěch saproxylického hmyzu

25. ledna 2022 (úterý) 08:30 - 12:30 Praha
Konference, workshopy a semináře, Online akce, webináře

Stromy mohou hostit velmi širokou plejádu druhů organismů. Mezi tyto organismy řadíme řadu různě specifikovaných skupin – bezobratlí, obratlovci, houby atp. Saproxylické druhy hmyzu, tedy druhy, které jsou potravně nebo stanovištně vázány nějakou částí životního cyklu na dřevní pletiva stromů, vyžadují specifický přístup k managementu péče, tedy k ošetřování dřevin. Specifického významu zmíněná péče nabývá v případě, kdy se jedná o druhy hmyzu tzv. ochranářsky významné. V této kategorii je možno najít druhy, které se řadí k organismům se zvláštním statusem ochrany jak dle platné legislativy ČR, tak dle dalších souvisejících norem či odborné literatury, např. Červené seznamy, Natura 2000 atp.

Cílem webináře bude účastníka seznámit s jednotlivými druhy nejdůležitějších hmyzích saproxylických druhů, obecně pohovořit o možnost jejich podpory a na příkladech ukázat optimální managementem péče o dřeviny pro podporu saproxylických druhů hmyzu.

Přihlášení: Přihlaste se nejlépe do pondělí 18. 1. 2022 do 10:00 hodin. Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line.

Pořádá | společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, https://szkt.cz/
Související odkazy: https://szkt.cz/workshop/saproxylicke-druhy-hmyzu-(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist