https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/siberut-indonesky-ostrov-samanu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Siberut - indonéský ostrov šamanů

3. dubna 2018 (úterý) 18:00 - 19:30 Praha
Přednášky a diskuse, Ostatní
Setkání se spisovatelem a zakladatelem časopisu Koktejl - Josefem Formánkem, který vyrazil do indonéské džungle na ostrov Siberut.

SIBERUT, SVĚT DUCHŮ
Siberut, tajemný ostrov ležící v Indickém oceánu západně od Sumatry Josefa Formánka magicky přitahuje. Lákají ho hlavně prastaré rituály místních kouzelníků a jejich animistická víra Arat Sabalungan. V útrobách tropického deštného pralesa strávil 10 měsíců, naučil se jihovýchodní dialekt mentawajštiny a pokusil se vydat cestou kouzelníka, aby zjistil, že šamanem se stát nemůže. Přesto při každém návratu rád tancuje transové tance, živě se zajímá o mentawajskou kulturu, náboženství a nepřestávají ho fascinovat kouzelnické obřady.

JOSEF FORMÁNEK (*1969)
Josef Formánek navštívil Siberut 6x. V letech 1997 až 2017 pobýval na ostrově, který se nachází v Indickém oceánu západně od Sumatry celkem 10 měsíců. Jedna z jeho cest se konala v rámci dvouměsíční humanitární mise po prosincové vlně tsunami roku 2005. Přírodní národy autora fascinují a ostrov Siberut považuje za svůj druhý domov. Zážitky z pobytu a setkávání s lidmi kmene Mentawaj popsal v cestopisných pasážích svého debutu PRSATÝ MUŽ A ZLODĚJ PŘÍBĚHŮ, dále v knize SYN VĚTRU A PRSATÝ MUŽ, a ve svém posledním sedmém románu DVĚ SLOVA JAKO KLÍČ.

Vhodné pro děti.
Místo konání | Praha 9. Centrum Černý Most, Chlumecká 765/6, 198 19 Praha 9.
Pořádá | Kolem světa a Kultura v Městské knihovně v Praze, http://kolemsveta.cz/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist