https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/situ-zahajeni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

SITU - zahájení

23. dubna 2022 (sobota) 14:00 - 11. září 2022 (neděle) 22:00 Jihomoravský kraj (Blansko)
Přednášky, besedy a diskuse

Projekt SITU odstartuje v sobotu 23. dubna 2022 ve 14 hodin slavnostní otevření proskleného objektu v centru města, symbolické komunitní zahrádky, jejíž každodenní údržba naplní komunitní rozměr umělecké akce a bude jedním z indikátorů společné péče o veřejný prostor.
Součástí zahájení bude hudební živé provedení participativní partitury Milana Adamčiaka podle čerstvě zasazených semínek estragonu pod vedením muzikologa a pedagoga Ústavu hudební vědy MU v Brně, Viktora Pantůčka.

SITU je nový dlouhodobý projekt Galerie města Blanska zaměřený na akce ve veřejném prostoru. Zabývá se potenciálem a možnostmi využití městských prostranství nejen k uměleckým aktivitám. Cílem je vzbudit mezi lidmi zájem o vlastní město a začít společně přemýšlet o silných i slabých stránkách jeho ulic, náměstí, dvorků i parků a způsobech jejich využití. SITU zahrnuje komentované prohlídky, intervence, diskuzní panely, tvořivé dílny pro děti i dospělé a dočasná umělecká díla umístěná ve veřejném prostoru.

Místo konání | Wanklovo náměstí, Blansko
Pořádá | Galerie města Blanska, https://galerie.blansko.cz/ Judita Levitnerová
e-mail: galerie.blansko@gmail.com  tel: 776136754  
Související odkazy: https://fb.me/e/1w0TLXHHb https://www.facebook.com/SITUprojekt

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist