https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/sloni-v-historii-a-soucasnosti-zoo-praha-od-babyho-a-pavilonu-tlustokozcu-po-amalee-a-udoli-slonu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sloni v historii a současnosti Zoo Praha – od Babyho a Pavilonu tlustokožců po Amalee a Údolí slonů

14. srpna 2021 (sobota) 10:00 - 18:00 Praha (Praha.)
Festivaly a slavnosti

Sloni patří bezesporu mezi nejatraktivnější zvířata, která neopomene navštívit snad nikdo, kdo projde bránou zoologické zahrady. Prvním slonem v Zoo Praha byl indický slon Baby, který do zoo přišel již v roce 1933. Od jeho dob se toho však hodně změnilo. Víte například, že Zoo Praha v minulosti chovala i slony africké, nebo že chovatelé chodívali se slony na procházky k Vltavě? Projděte s námi po stopách historie chovu slonů, zavzpomínejte na výrazné sloní osobnosti a jejich staré expozice. Poznejte, jak velkých změn doznal přístup k chovu slonů směřující k dnešnímu chráněnému kontaktu, zjistěte, jak se dle současných poznatků správně krmí slon a jaká specifika musí splňovat nejmodernější pavilon, který uspokojí všechny potřeby jedněch z nejtěžších suchozemských savců. Prohlédněte si naše unikátní Údolí slonů, kde se zároveň dozvíte o důležité úloze slonů v přírodě i v kultuře asijských národů. A seznamte se s naší sloní rodinou a s úspěšnými odchovy, jichž Zoo Praha dosáhla v uplynulých letech.
Od 10.00 do 16.00 se můžete v každou celou hodinu těšit na komentovaná setkání u slonů, nebo si od 10.00 do 18.00 vyzkoušet tradiční výrobu papíru ze sloního trusu.

Místo konání | Zoo Praha, U Trojského zámku 3/120.
Pořádá | ZOO Praha, https://www.zoopraha.cz
Související odkazy: https://www.zoopraha.cz/navsteva/program/kalendari(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist